poprzednim miesiącu wrzesień 2022 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3 4
week 36 5 6 7 8 9 10 11
week 37 12 13 14 15 16 17 18
week 38 19 20 21 22 23 24 25
week 39 26 27 28 29 30
domofony


Koło Nr 10 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzanowie

Koło Nr 10 Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzanowie liczy obecnie 153 członków. Nasze grono systematycznie się poszerza, gdyż różnymi aktywnościami wypełniamy czas wolny osób, które choć zakończyły już pracę zawodową, nadal chcą czynnie działać na rzecz drugiego człowieka, czy dla dobra wspólnego.

Naszą organizacją kieruje Zarząd w następującym składzie:
1.    Barbara Syzdół – przewodnicząca,
2.    Otylia Majewska – wiceprzewodnicząca,
3.    Wiesława Bujalska – skarbnik,
4.    Bożenna Sornat – sekretarz,
5.    Irena Witkowska – członek,
6.    Wacław Bujalski – członek,
7.    Ryszard Zacharski – członek.

Celem naszej działalności jest inspirowanie seniorów do udziału w życiu kulturalno-oświatowym lokalnej społeczności, do podejmowania takich wyzwań artystycznych, wokalnych, czy turystycznych, na które nie mieli wcześniej czasu. Organizujemy spotkania towarzyskie integrujące kilka pokoleń: bale sylwestrowe i karnawałowe, spotkania przy ognisku, Wigilię, Dzień Kobiet, Dzień Inwalidy, itp. Jesteśmy współorganizatorami lokalnych imprez rozrywkowych tj. Wieczoru Sobótkowego, Festynu Rodzinnego, czy Dożynek. Bierzemy czynny udział w życiu naszej gminnej społeczności, gdyż członkinie naszego Koła wyplatają każdego roku wieniec dożynkowy, gotują grochówkę i robią smalec jako „swojski poczęstunek” dla publiczności podczas różnorodnych imprez lokalnych. W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy pamiętamy o osobach schorowanych i niedołężnych, wysyłając do nich kartki z życzeniami i pozdrowieniami. Naszym zwyczajem jest również oddanie ostatniej posługi, gdy ktoś spośród nas odchodzi do świata wieczności. Współpracujemy z Bankiem Żywności w Płocku w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Nasi wolontariusze uczestniczą w akcji zbierania żywności dla najbardziej potrzebujących, wystawiając stoiska w lokalnych punktach sklepowych.

Możemy się również pochwalić pochlebnym dorobkiem artystycznym. W 2000 r. kilkoro członków naszego Koła zawiązało Zespół Śpiewaczy „Radzanowianie” którego pierwszym dyrygentem i akompaniatorem był p. Bogdan Zalewski. Obecnie grupa liczy 28 osób i działa przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie pod nazwą Chór „Złota Jesień”. Naszym dyrygentem i prowadzącym chór jest p. Robert Majewski, a akompaniatorem p. Tomasz Sarniak. Swoimi występami uświetniamy wszystkie lokalne imprezy oraz miejscowe i wyjazdowe koncerty sakralne w kościołach. W festiwalach i konkursach dla emeryckich zespołów artystycznych aż ośmiokrotnie zajmowaliśmy I. miejsce, wielokrotnie otrzymywaliśmy wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Tylko w 2015 roku zdobyliśmy: II miejsce w kat. chóry w I Konkursie Amatorskiej Twórczości Zespołów Seniora organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, Wyróżnienie oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Płocka za I miejsce w kat. zespoły wokalno-muzyczne na Festiwalu Amatorskich Zespołów „Mikrofon Seniora”, czy I miejsce na IV Festiwalu Chórów Cantate Rogozino. Nagraliśmy trzy własne płyty: „Biesiadnie”, „Pieśni Wielkopostne” i „Kolędy”. Jesteśmy laureatami m.in.: Nagrody Specjalnej Przewodniczącej Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Powiatowego w Płocku, Nagrody Starosty Płockiego i Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. W 10-lecie Odrodzenia Samorządu w Płocku otrzymaliśmy medal ówczesnego Starosty Płockiego Piotra Zgorzelskiego. Szczególnie cenna jest dla nas statuetka w uznaniu za wkład pracy na rzecz rozwoju Gminy Radzanowo, jaką w 2014 r. otrzymaliśmy od Wójta i Rady Gminy Radzanowo.

Nasze założenia i codzienna działalność wpierana jest przez Wójta i Radę Gminy Radzanowo, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, Zakład Gospodarczy przy Urzędzie Gminy Radzanowo, Bibliotekę Publiczną w Radzanowie, Gminne Centrum Informacji w Radzanowie, Starostwo Powiatowe w Płocku, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Płocku oraz lokalnych Sponsorów. Wszystkim Instytucjom, Sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy w różnorodny sposób wspomagają działalność Koła Nr 10 składamy podziękowanie i prosimy o dalszą współpracę. 
Każdemu, kto chce aktywnie i twórczo spędzać wolny czas, polecamy przyłączenie się do naszej organizacji.
 

Zarząd Koła Nr 10
Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl